O nas

Zastanawiasz się, dlaczego wybrać właśnie nasz sklep z kawą? Już mówimy! Bo w kawie najważniejsza jest JAKOŚĆ

Byś otrzymał jak najlepszą kawę, należy zadbać o trzy istotne czynniki: unikalność, pochodzenie i świeżość. Nasza praca polega na dbaniu o nie wszystkie. Zwyczajna kawa nie pobudzi zmysłów, nie zapisze się z nostalgią w Twoich kubkach smakowych, nie sprawi, że będziesz wracał w pamięci do jej smaku. A z kawą speciality sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jest to kawa, która przechodzi restrykcyjne oceny profesjonalistów. Już od samego początku, od momentu zasadzenia ziaren, jest szczegółowo doglądana i selekcjonowana. Tylko najlepsze ziarna uzyskują ponad 80 na 100 punktów w specjalnie zaprojektowanej skali i otrzymują zaszczytne miano kawy speciality. I tylko takie kawy u nas znajdziesz.

 

Nasz znak jakości

W naszym sklepie z kawą, produkty pochodzą z dokładnie sprawdzonych miejsc. Importerzy, z którymi współpracujemy, mają wieloletnie doświadczenie w swojej specjalności. A żeby tego było mało, opracowaliśmy swój własny znak jakości. Kiedy kawa jest już wypalona, zanim ją zapakujemy, niezwykle szczegółowo sprawdzamy jej ziarna. Oceniamy kolor ziaren, stopień ich wilgotności oraz smak. Do sprzedaży trafiają wyłącznie te partie kawy, którym uda się spełnić ścisłe kryteria naszej aprobaty.
Kolejnym czynnikiem, który musi zostać spełniony, by kawa była jak najlepsza, jest jej świeżość. Powinno się ją spożywać tylko do sześciu miesięcy od wypalenia, bo po tym czasie bogactwo jej smaku ulatuje. Wybierając naszą kawę, możesz być pewien, że otrzymujesz tylko najświeższe ziarna. A to dlatego, że kawę wypalamy własnoręcznie! Używamy do tego specjalnego bębnowego pieca i nieustannie kontrolujemy jakość całego procesu.

 

 

 

 

Pasja

Dostarczanie najlepszej kawy? Uwielbiamy to robić!

Dla nas najważniejsze jest budowanie relacji. Skupiamy się na potrzebach naszych klientów i chętnie pomagamy. Masz z czymś kłopot? Zastanawiasz się jaka kawa będzie dla Ciebie właściwa? Chcesz o coś zapytać? Zawsze chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i zareagujemy tak szybko, jak tylko to możliwe. Bo według nas zasługujesz na kawę, która będzie przepyszna, tak po prostu!

 

Tylko kawa może nas uratować!

Powszechnie znane działanie zawartej w kawie kofeiny? Oczywiście pobudzenie organizmu, stymulacja myślenia i przyniesienie ulgi, gdy czujemy zmęczenie. Ale co ciekawe, ostatnio badacze coraz częściej pochylają się nad zdrowotnymi właściwościami kawy, których okazuje się, że jest całkiem sporo! Zawarte w kawie polifenole wspomagają układ krążenia, a nawet działają przeciwnowotworowo. W dodatku kawa jest świetnym źródłem antyoksydantów, czyli składników, które spowalniają proces starzenia się i chronią organizm przed stanami zapalnymi. Naukowcy uważają także, że kawa chroni tętnice, działa dobrze na serce, a także bogata jest w minerały i witaminy! Potas, magnez, mangan, a także witaminy B2, B3 i B5. Tak, to wszystko jest w kawie! Pamiętaj tylko, że optymalna ilość kawy to zazwyczaj trzy filiżanki dziennie.